O mnie

Naucz się walczyć o własny sukces

Już od lat szkolnych wiedziałem, co to znaczy rywalizować w drodze do sukcesu. Jestem absolwentem klasy sportowej, w której uprawiałem lekkoatletykę, a konkretnie bieg sprintem, który kształtował we mnie umiejętność zdrowej walki i poświęcenia. Do tej pory sport jest ważną częścią mojego życia. Grywam w siatkówkę, uprawiam nordic walking, jeżdżę na rowerze i na nartach. Z rodziną lubię górskie wycieczki.

Od 1981 roku przebyłem naprawdę długą i obfitującą w liczne doświadczenia drogę zawodową. Pracę na etacie zacząłem jako mistrz produkcji, następnie krawiec brygadzista, nadzorując pracę zespołu. Dwa lata później rozpocząłem pracę w Zakładzie Karnym w Raciborzu, gdzie zajmowałem się finansami, ale także pracą z osobami skazanymi. Dziś rozumiem, że było to moje pierwsze doświadczenie coachingowe, choć wtedy jeszcze nikt nie znał tego sformułowania, co dopiero mówić o zawodzie!

Po 1989 roku pracowałem jako główny księgowy dla dwóch raciborskich przedsiębiorstw, ale szybko zdecydowałem się założyć własną działalność, którą prowadzę do dziś – już ponad 25 lat świadczę usługi księgowe i rachunkowe, dlatego wiedzą z zakresu księgowości dzielę się dziś najczęściej. Zdobyłem doświadczenie także jako doradca, gdyż przez kilka lat byłem doradcą ubezpieczeniowym w firmie Amplico Life, gdzie awansowałem na kierownika zespołu.

Ponad 30 lat pracy zawodowej to nie tylko zdobyta wiedza w zakresie finansów i praktyczne umiejętności księgowe. To przede wszystkim nieustanny kontakt z klientami, sprzedażą oraz pracownikami, którym starałem się jak najlepiej przekazać własne doświadczenie. Obecnie wielu z moich dawnych pracowników to dynamiczni kierownicy znanych firm lub właściciele własnych, często bardzo dobrze prosperujących, biur rachunkowych.

Dziś wiem, że zamiłowanie do uczenia innych kiełkowało we mnie od wielu lat. Na stanowiskach kierowniczych najistotniejsze było dla mnie dzielenie się wiedzą z innymi – by cały zespół mógł pracować lepiej i efektywniej. Gdy pogłębiałem wiedzę umożliwiającą mi pracę jako coach i trener, moje doświadczenie pomogło mi wielokrotnie. Dzięki niemu jestem otwartą, zdecydowaną osobą, która potrafi wyjść silniejsza z każdego niepowodzenia.

Właśnie tę umiejętność – radzenie sobie z każdą przeciwnością losu – pragnę przekazywać jako doradca, szkoleniowiec i coach. Moje szkolenia i zajęcia edukacyjne to przede wszystkim warsztaty praktycznego podejścia do prowadzenia biznesu, dbania o finanse i zwalczania niepowodzeń, jakie czyhają na każdego w życiu zawodowym oraz prywatnym. Motywuję do działania, pomagam uwierzyć we własne siły i pokazuję mechanizmy rządzące współczesnym światem finansów. Przede wszystkim jednak rozmawiam o Twoich planach, problemach, niepokojach i doradzam w sprawie najlepszego wyjścia z sytuacji.

Zapoznaj się z ofertą szkoleń,
doradztwa i coachingu na Śląsku!

Przekonaj się, że stać Cię na więcej